Wesele w Olkuszu

Przygotowania w domu rodzinnym

Zaślubiny w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

Po ślubie udaliśmy się w miejsce zabawy weselnej. Ta odbyła się w niepozornym, ale mającym ogromny potencjał budynku znajdującym się w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Nie zabrakło życzeń, symbolicznego kieliszka szampana no i oczywiście szampańskiej zabawy! Były także nietypowe oczepiny - bez rzucania bukietem i krawatem :) Jak było sprawdzicie poniżej! ;)

Pełny reportaż dostępny jest wyłącznie dla gości w Strefie Klienta.


Ślub ♥️ Bazylika św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu 

Wesele ♥️ Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu 

Docieramy na miejsce, wysiadamy już niestety w pierwszych kroplach deszczu. Zakładam aparaty, rozkładam parasol i podążam w stronę czekających już gości. Ze środka kościoła słychać kościelne organy, w środku odbywa się inny ślub, a Para Młoda, która zaraz wyjdzie będzie miała nie lada niespodziankę - w końcu gdy wchodzili do środka nie spodziewali się, że słońce zastąpi wielka ulewa. My mamy tę przewagę, że już wiemy na co się przygotować ;)

Po chwili oczekiwań w ulewnej i wietrznej atmosferze wchodzimy do środka - zaślubiny czas zacząć! Bazylika w Olkuszu to majestatyczny budynek - z zewnątrz zwyczajny, jednak potrafi zaskoczyć swoim wnętrzem. Potężny renesansowy Wielki Ołtarz jest tego doskonałym przykładem. Paulina i Wojtek zasiadają z przodu czekając na moment przysięgi. W międzyczasie pogoda łagodnieje, a po wszystkim udaje nam się wykonać zdjęcie grupowe na schodach wieży.

17 lutego 2022

Paulina i Wojtek | Ślub w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu

Dzisiaj zmierzamy w stronę Małopolski, do Olkusza. Paulina przygotowuje się powoli w swoim rodzinnym domu, dołączam do niej właściwie już pod koniec przygotowań, aby uwiecznić atmosferę panującą tego dnia przed ślubem. Rodzina powoli się schodzi, część gości czeka chowając się w cieniu - tego dnia (przynajmniej jeszcze wtedy ;)) było piękne słońce! Trwają ostatnie poprawki i czas na błogosławieństwo - to zazwyczaj pierwszy moment dnia, w którym pojawiają się łzy wzruszenia. Tym razem nie było inaczej :) Paulina i Wojtek otrzymali także pierwszy prezent, symbolicznego anioła, który będzie nad nimi czuwał jeszcze zanim staną przed ołtarzem.

Zanim wyjdziemy zdążymy zrobić jeszcze kilka ujęć z ukochanym psem, krótką sesję na tle uroczego, swojskiego budynku. Powoli udajemy się do Bazyliki św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu z niepewnością patrząc w niebo, które przybiera coraz ciemniejsze barwy.

Luna Fotografia | Fotografia ślubna | Wolne terminy 2021

Fotografia ślubna | Fotograf ślubny | Katowice Opole Kraków | Reportaż ślubny | Sesja ślubna

Luna Fotografia | kontakt@lunafotografia.pl | 518-562-532